Чернівецька область, Глибоцький район

Новини громади

До уваги тим хто ще не обрав свого лікаря

Україна  вже у процесі реформування системи охорони здоров'я. Починаючи з квітня цього року Міністерство охорони здоров'я оголосило кампанію «Лікар для кожної сім'ї». Українці мають  зробити для цього перший крок і підписати декларацію з лікарем первинної ланки: сімейним лікарем (дорослі та діти), терапевтом (дорослі) та педіатром (діти). У Міністерстві охорони здоров'я перш за все наголошують, що декларація  не є документом,  це - повідомлення пацієнта про намір обслуговуватися у конкретного фахівця в конкретному медичному закладі. Основний принцип приписної  кампанії «Лікар для кожної сім'ї» -  це те, що саме пацієнт вирішує у якого фахівця отримувати медичну допомогу. Такі речі як поділ районів на ділянки, медобслуговування за місцем прописки, чи по іншій реєстрації, - поступово відходять в минуле.

10:30 23.11.2018

Експертний аналіз бюджетів 665 ОТГ за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели черговий аналіз показників фінансової діяльності 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за підсумками дев’яти місяців 2018 року та порівняли зміну результатів показників рейтингу до І півріччя поточного року. Про це повідомила Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації.

12:24 22.11.2018

Святкування Дня Гідності та Свободи у Волоківській ЗОШ

День Гідності та Свободи відзначили учні Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Метою заходу було: вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Зі вступним словом до присутніх звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Марія Онофрійчук. У виховному заході взяли участь учні 11 класу (класний керівник - Ганна Димашок), 4 класів (класоводи: Каталіна Георгіца та Віолета Головач), інші учні та вчителі.

08:29 22.11.2018

Як європейці борються проти пластику і поліетилену – приклад для України

У країнах Євросоюзу обмежувати використання поліетилену зобов'язали три роки тому. Ухвалена директива передбачає зменшення кількості використаного пластику наполовину до 2019 року. Кожна держава обирає свій варіант: накладає спеціальні податки або вводить заборони.

14:21 21.11.2018

Перерахунок пенсій – роз’яснення від Пенсійного фонду

У зв’язку зі зміною з 1 грудня прожиткового мінімуму Мінімальний розмір пенсії збільшиться у грудні  до 1497 грн., у зв’язку зі зміною з 01.12.2018  прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Також пенсіонерам перерахують надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткових мінімумів.

13:49 21.11.2018

Посвята в старшокласники у Валякузьминський ЗОШ

Традиційним  стало у Валякузьминський ЗОШ проведення посвяти в старшокласники. Це дає можливість дітям проявити свою творчість, свій талант, довести, що вони заслуговують звання „Старшокласник”.

11:00 20.11.2018

Обласний учнівський екологічний конгрес "Живи, Земле"

16 листопада 2018 року Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено обласний учнівський екологічний конгрес "Живи, Земле". Його мета - активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем. Учасниками Конгресу стали учні закладів загальної середньої освіти, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об'єднань закладів позашкільної освіти районних відділів освіти Буковини та об’єднаних територіальних громад, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення. Цього року у роботі конгресу, який відбувся на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю.Федьковича, взяла участь учениця 9 класу Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ана-Крістіна Поклітар яка зайняла призове місце у секції «Охорона рослинного світу».

13:35 17.11.2018

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ ТОРГУЮТЬ СКЛАДНОЮ ПОБУТОВОЮ ТЕХНІКОЮ

ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що  ще з 8 травня 2017 року всі продавці технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані застосовувати РРО при продажу. При цьому не має  значення ні обрана система оподаткування, ні обсяг доходу за календарний рік.

14:18 16.11.2018

Тиждень української мови та писемності у Грушівському НВК

«У мові – чари барвінкові, аж сяють барви веселкові», саме під таким девізом був проведений у Грушівському НВК тиждень української мови та писемності. Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

09:16 16.11.2018