Для наречених по всьому світу: як живе українське село, яке заробляє на весільній моді

Про це село знають не тільки в Україні, але і за її межами Хто б міг подумати, що одним з найвідоміших постачальників весільних суконь на ринки США, Європи і навіть Африки є скромне село на Буковині – Волока. Як пише журнал "Новий час", про це село знають не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Здавалося б, у маленькому селі з населенням 3 тисячі чоловік працює майже 400 приватних підприємців, у тому числі тут розташовано 5 повноцінних швейних фабрик. І день з дня майже всі місцеві жителі зайняті однією справою – шиють весільні сукні. Голова волоківської об'єднаної територіальної громади, Глопина Валентин, розповів про місцеву продукцію, робочий графік місцевих жителів та їх доходи. Наприклад, тут шиють сукні всіх цінових категорій: від оптових по $30 за штуку, до виконаних за індивідуальним замовленням – від $1000 до $10 тисяч. Про своїх односельців він висловлюється так: “У нас люди дуже працелюбні: до 2-3 годин ночі вишивають сукні, а в 5 ранку вже на базарі". А пізніше з ноткою самовдоволення додав: "Наші сукні можна зустріти в Італії, Греції, Португалії, Румунії і навіть Франції". Про доходи місцевих підприємців можна судити за їхніми вчинками. Наприклад, у 2011 році всього за 3 тижні спільними зусиллями жителі Волоки зібрали $280 тисяч на будівництво дороги до села. Пізніше одна з підприємниць села з власної кишені витратила близько $25 тисяч на будівництво паркану біля школи, а її колега заасфальтували двір цього навчального закладу, що обійшлося їй у $10 тисяч.