Дата: 13.03.2019 18:33

На даному етапі розвитку суспільства особливу увагу привертає проблема насильства, яка є одним із факторів, що збільшує соціальну нестабільність та криміногенність. За даними соціологічних досліджень насильству піддаються два мільйони дітей щорічно. Поступово насильство стає невід'ємним компонентом оточуючого середовища, впливає на формування особистості, на суспільну свідомість, а отже, і державу. Психотравми негативно позначаться на фізичному та психічному здоров'ї, можуть мати небажані наслідки у вигляді девіантної і кримінальної поведінки дітей. Прояви насильства, булінгу, мобінгу, конфліктності і жорстокості набувають поширення умовно в трьох площинах: школа, сім'я, вулиця. У школі розв’язувати подібні проблеми та забезпечувати психолого-педагогічний супровід та профілактику таких асоціальних явищ покликані психологи та соціальні педагоги.

Тому, у середу, 06.03.2019р., на базі конференц зали РМЦ, відбувся районний семінар соціальних педагогів, який працював над проблемою: «Профілактика та подолання конфліктності та жорстокого поводження в учнівському колективі. Здійснення профілактики шкільного і домашнього насилля». Матеріали семінару з даної проблематики підготували соціальні педагоги: Волоківської ЗЗСО (Пентелейчук А.Г.), Димківського НВК (Фоса О.А.) та Черепковецької ЗЗСО.

Слід зазначити, що під час семінару застосовувалися інноваційні види та форми роботи:

1.Виступ – презентація на тему «Булінг в шкільному середовищі».

Майстер – клас для учасників семінару.

Відео – презентація практичного заняття з педагогами «Стоп агресії» та практичного заняття з підлітками «Знайомство з булінгом», (Черепковецька ЗЗСО).

2. Мультимедійна презентація з досвіду роботи на тему: «Профілактика домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми».

Майстер-клас з соціальними педагогами «4 стихії профілактики насилля».

Тренінгове заняття з учнями 10-го класу «Захист дітей від насильства та жорстокого поводження».

Психолого – педагогічний семінар на тему: « Попередження насильства та жорстокої поведінки», (Димківський НВК).

3. Мультимедійна презентація на тему: «Профілактика конфліктності в шкільному середовищі у Волоківській ЗОШ»

Тренінгове заняття з учнями 5-го класу (відео) «Оминаймо конфліктні ситуації»

Майстер-клас з соціальними педагогами «Я в конфлікті»

Тренінгове заняття з педагогами на тему: «Конфлікти в шкільному середовищі»(відео), (Волоківська ЗЗСО).

Слід зазначити, що семінар пройшов у творчій та плідній атмосфері.

Закінчився районний семінар підведенням підсумків та виробленням методичних рекомендацій.

Методист РМЦ Колесник А.І.