A A A K K K
для людей із порушенням зору
Волоківська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

Що таке інвентаризація землі

Що таке інвентаризація землі та які переваги отримають ОТГ в 2018 році від її проведення

В даній статті ви дізнаєтесь про наступне:

- Що таке інвентаризація земель (землі)?

- Які переваги отримують замовники від її проведення?

- Який порядок проведення інвентаризації земель?

- Яка вартість проведення інвентаризації земель?

Інвентаризація земель це: Інвентаризація (від лат. invenire – знаходити) – це процес складання детального опису майна. Найчастіше термін «інвентаризація» застосовується для визначення елементу методу бухгалтерського обліку, за допомогою якого визначається фактичний розмір активів, капіталу та зобов’язань, а також зіставлення отриманих результатів з даними бухгалтерського обліку.

Стаття 35 Закону України “про землеустрій” дає більш точне визначення: інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру та ін.

Які переваги отримують замовники від проведення інвентаризації земель в Україні?

Таким чином, що отримує громада села, селища, міста в результаті проведення інвентаризації землі:

  • створюється повноцінна база даних про всі земельні ділянки в межах населеного пункту на паперових та електронних носіях. Завдяки цьому, підвищується його інвестиційна привабливість, спрощується пошук потенційних земельних ділянок для інвестора та містобудівних потреб.
  • влада отримує можливість організації постійного контролю за використанням земель в населеному пункті.
  • виявлення всіх землекористувачів, власників землі зі встановленням меж їх ділянок
  • виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням
  • значно скорочуються витрати жителів села, селища, міста при присвоєнні кадастрового номеру земельної ділянки.

У зв’язку з процесом децентралізації державного управління який триває останні роки в Україні, велика кількість міст, сіл та селиш вже створили об’єднані територіальні громади а інші перебувають в процеcі перетворення в ОТГ, відповідно інвентаризація землі (земель) стане одним з ключових факторів їх подальшого успіху та розвитку кожної громади та ОТГ зокрема.

Порядок проведення інвентаризації земель

Примітка: роботи із інвентаризації земель проводяться відповідно до положень Постанови КМУ №513 від 23.05.2012 “Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель”.

1.  Підстава для проведення робіт із інвентаризації земель – прийняття рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування;

Замовником робіт із інвентаризації земель можуть бути орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, землевласники та землекористувачі.

Розробником  технічної документації із інвентаризації земель є фізичні та юридичні особи, що мають ліцензію на проведення робіт із землеустрою

2. Для проведення інвентаризації земель замовник укладає з виконавцем договір про розроблення технічної документації із інвентаризації земель, складається та погоджується кошторис на виконання даного виду робіт.

У випадку фінансування робіт за кошти державного або місцевих бюджетів, для відбору виконавця робіт, проводяться торги відповідно до Закону “Про державні закупівлі”.  Термін виконання умов договору не більше 6 місяців.

3. Проведення робіт. Роботи з інвентаризації земель включають підготовчі, топографо-геодезичні та камеральні роботи, складення і оформлення технічної документації в паперовій та електронній формі.

4. Після виконання робіт із інвентаризації земель, виконавець подає технічну документацію на затвердження замовникові.

Крім того, Виконавець подає копії матеріалів, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, до місцевого фонду документації із землеустрою в паперовій та електронній формі, після чого дані відомості, підлягають внесенню до Державного земельного кадастру протягом 7 робочих днів.

Яка ціна (вартість проведення інвентаризації землі (земель)?

Ціна (вартість) проведення інвентаризації земель залежить від багатьох факторів (площі земель, складності робіт та ін.) та встановлюється шляхом переговорів із замовником та складання кошторису на проведення робіт із інвентаризації земель.

Джерело https://terram.com.ua/inventaryzatsiya-zemli/

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь