Чернівецька область, Глибоцький район

ЄВРОПА ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ!

Дата: 11.05.2017 17:02
Кількість переглядів: 67

В той час, як Україна на всіх парах наближає надання її громадянам безвізового режиму з ЕС, а у Великобританії вже давно виготовляють із пластикових пляшок гранули асфальту - на височині 248.00 м, що у місцевості "Скінка" на перетині кордону трьох сіл: Коровія-Великий Кучурів-Волока на відстані 8 510 м до центру Чернівців (Ратуші), абсолютно безперешкодно і цілком рукотворно, без дотримання жодних санітарно-екологічних норм виростає чергове, невідомо яке по рахунку, "сучасне" сміттєзвалище і видно його як із землі, так і з космосу. У шанці та просто на поля, в урочище, внизу якого стина коровійських вівчарів, скидають будівельне сміття, склотару і пластикові пляшки та все, що заважає на обійстях "хазяйновитих" місцевих господарів. Картон, залишки паперу і, навіть, пластикові пляшки вітром розносить по пайових землях ОТГ Волока.

У Волоці - чи не єдиній із сільських громад, сміття частково сортують, збирають і контейнерами вивозять за допомогою "АЛЬТФАТЕР" коштом сільської ради і підприємців. І хоча в рік це виливається в чималу суму, але ж вивозять. А в Коровії? А в ОТГ Великий Кучурів? А може тут у зв"язку із новою, значно підвищеною кон’юнктурою цін формуються нові "ГРИБОВИЧІ - 2" чи передбачають відкрити новий полігон по прийому без сортування і переробки сміття зі Львова?
            При таких темпах - року вистачить, щоб засипати 600-700 метрове урвище, загубити стину і ще ближче підійти до Чернівців, значно "збільшивши" привабливість маленького Парижу. Можливо прийшов час зупинити це незаконне "зведення" сміттєзвалища і разом подумати над створенням, якщо не сортувальної дільниці, то міні переробного сортувального заводу?

А як щодо доріг місцевого значення? Це ж десятки тисяч, якщо не сотні кілометрів не доріг, а напрямків? І з 01.01.2018 р. всі ці "ямкові напрямки" будуть передані на баланс місцевих рад. І не в Києві чи в Чернівцях будуть формуватись джерела надходжень на їх утримання, а на місцях, у громадах...
            Безвіз Україні ближчим часом, очевидно, дадуть, але із сміттям і без доріг, ми, як держава, там такі "гонорові і не екологічні" нікому не потрібні. В Чернівецькій області, на жаль, як і в Україні продовжують засмічувати землі і не турбуються про навколишнє середовище. А Європа там, де не смітять і дбають про середовище проживання!