День української писемності та мови у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ступенів

Дата: 09.11.2018 18:04

Мова - душа кожної національності. Головне завдання вчителя, як відомо, навчити дитину, зацікавити тим чи іншим матеріалом, пояснити незрозуміле, пробудити інтерес до невідомого. Тож саме над цим і працюють вчителі-філологи Генкул Р.Б., Мойсюк Н.Д., Сусак Л.І. Валякузьминської ЗОШ І-ІІ ступенів. Вже стало доброю традицією в навчальному закладі проводити День української писемності та мови.

Сьогодні у Валякузьминській школі стартував І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-9 класів із метою розширення творчих можливостей учнів та виявлення обдарованих дітей. На ІІ етапі конкурсу честь школи захищатимуть Робу Я., Лодба І., Швець Г., Деліцой О., Попович А., Лук’ян Е., Унгурян А.
Учні 5 класу Попович А. та Олександрюк А. ознайомили школярів із інформаційним повідомленням про походження та значення Дня
української писемності та мови.
На виконання листа МОН України від 01.11.2018 № 1/9-667 з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури усі бажаючі мали можливість взяти участь у написанні ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України».
Бібліотекарем школи Котик Д.І. було організовано тематичну книжкову виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова…».
Класні керівники та класоводи провели виховні години на теми: «Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх», «Мова - душа кожної національності, її святості, її найцінніший скарб», «Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути залюбленим в неї».
«Лунай, величне наше слово» – так називався конкурс читців поезій про мову, який був проведений вчителями-філологами Генкул Р.Б. та Мойсюк Н.Д. Під час конкурсу учні мали змогу проявити старанність та свій талант декламатора. Саме цим скористалися переможці конкурсу: Попович А., Деліцой О., Пентелейчук А., Джуряк О.
Вдалося залучити до активної роботи всі учнівські колективи. Виходячи із поставленої мети, слід зазначити, що учні отримали багато нової інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.