Механізм “будівельної амністії” розпочав свою дію

Дата: 08.10.2018 15:19

???µ???°?????·?? ?»?µ???°?»???·?°?????? ???°???????????????? ?±???????? ?????·???????°?? ???????? ?????? | CADASTRE.IN.UA

Новина стосується в першу чергу власників дачних та приватних будинків, які були збудовані без дозволу на виконання будробіт.

Адже легалізації підлягають об‘єкти наступних категорій:
– індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 кв. м, збудовані з 5 серпня 1992 до 9 квітня 2015 року;
– будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Починаючи з 1 вересня можна подавати документи, щоб отримати право власності на них за спрощеною процедурою.

Новий порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів розроблений Мінрегіоном спільно із Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Отримавши право власності на свої будинки, люди зможуть розпоряджатися ними в майбутньому, продати або передати у спадок, а також провести там воду, газ, тепло, електроенергію та інші комунікації.

Згідно з Порядком легалізації до органів держархбудконтролю за місцезнаходження об’єкта потрібно подавати такі документи:

– заява про прийняття в експлуатацію об’єкта (у разі наявності співвласників земельної ділянки та/або зазначеного об’єкта необхідні також їх підписи);
– один примірник заповненої декларації;
– звіт про проведення технічного обстеження об’єкта (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку)
– копію документу (засвідчену в установленому порядку), що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
– копію технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється протягом 10 робочих днів – БЕЗКОШТОВНО

Важливо! Об’єкти мають бути зведені на земельних ділянках відповідного призначення та відповідати державним будівельним нормам (ДБН).

Джерело: Мінрегіон

Додаткова інформація за посиланням https://ldn.org.ua/consultations/yak-uzakonyty-stari-budynky-v-silskij-mistsevosti/