День вишиванки у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст.

Дата: 18.05.2018 17:16

День вишиванки у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст.Фото без опису

Рано-вранці, на світанку,
                                 Вишиваю вишиванку.
                                 У зеленім житі
                                 Буду ворожити.
                                 Попрошу у неба
                                 Солов’їний щебет.
                                 Попрошу у квітки
                                 Чарівної  нитки.
                                 Тоненької, шовкової,
                                 Нитки кольорової.

ВИШИВАНКА – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь-зв’язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. За формою – це біла вишита сорочка, виготовлена з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи.

Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вручалась вишита сорочка з візерунком відповідної символіки.

Вишиванка – це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.

Сьогодні, у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст. урочисто відсвяткували День вишиванки. Яскраво сяяли різноманітні узори на сорочках учнів та вчителів школи, відображаючи всю красу кольорів та почуттів, які покладені у кожну з них. Учні з 3-10-х класів провели святковий флешмоб, святковою ходою, кожен продемонстрував свою сорочку.

З цієї нагоди, у школі також був проведений майстер клас по вишиванню сорочок та рушників, вчителькою української мови та літератури Димашок Г.В. Учням було дуже цікаво спостерігати за цим процесом, дізнаватися багато нового про техніку вишивання.

Ми вітаємо всіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки.

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже  свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Бажаю усім Божого благословіння та укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.