Чернівецька область, Глибоцький район

Підтримуймо чистоту навколо себе - бережімо нашу громаду і нашу планету для комфортного життя нас та наших нащадків!

Дата: 05.04.2017 14:42
Кількість переглядів: 54

Нерідко можна побачити, як хтось викидає мішок сміття на лісову галявину, в придорожні кущі, на берег річки, а то й у воду. При цьому може щиро вважати, що нічого страшного не робить – мовляв, у природі все рано чи пізно розкладеться.

У природі й насправді все колись розкладеться, питання лише –коли? Строки розкладу тут приблизні – адже більшість штучних матеріалів, таких як сучасні полімерні матеріали (сировина для упакування, одноразового посуду, електротоварів, одягу та взуття тощо), з’явилися на світ всього кілька десятків років тому – і тому достеменно невідомо, як вони поводитимуть себе в якості відходів. Те саме стосується й рослинних решток, і навіть харчових відходів.

Отже, сміття, викинуте кудись поза сміттєвий бак, приречене залишатись в середовищі тривалий час – роками, десятиліттями, а то й століттями. При цьому воно не лише псуватиме естетичний вигляд лісової галявини, парку чи узбіччя вулиці. Сміття отруює землю під собою, оскільки містить токсичні речовини, що виділяються з пластиків, металевих предметів, електричних приладів, батарейок та іншого сміття під впливом спеки, вологи й інших природних чинників. Харчові відходи приваблюють та сприяють розмноженню щурів та мишей, які, в свою чергу, є носіями небезпечних, навіть смертельних хвороб. Хвороби зі сміттєзвалищ розносять також птахи, собаки та кішки.